5 kroków do zostania Superhostem Airbnb

Status Superhost, to wisienka na torcie w serwisie Airbnb przyznawana najbardziej zasłużonym gospodarzom. Dotarcie do tego prestiżowego piedestału nie tylko wiąże się z błyszczącą plakietką, ale także daje pierwszeństwo Twoim ofertom w wyszukiwaniu na Airbnb, co generuje więcej rezerwacji a w konsekwencji zwiększa zysk. Nie zapominajmy, iż gospodarz ma także nieograniczone prawo do chwalenia się posiadanym statusem.

Co zatem należy zrobić, aby wskoczyć do grona najlepszych? Oto przewodnik krok po kroku, jak uzyskać status Superhost wraz ze wskazaniem wszystkich korzyściami z tym związanych.

Krok 1: Przyjmuj co najmniej 10 gości rocznie

Brzmi dość prosto, zwłaszcza jeśli wynajmujesz wiele nieruchomości. Jeśli jednak masz problem ze spełnieniem tego wymogu, zaktualizuj profile swoich wpisów o wysokiej jakości zdjęcia wynajmowanych obiektów, które przedstawiają je w jak najlepszym świetle i przyciągają podróżnych. Rozważ zaoferowanie ograniczonej czasowo sprzedaży promocyjnej, ponieważ nikt nie może oprzeć się dobrej okazji a dodatkowe rezerwacje zrekompensują różnicę w cenie.

Krok 2: Szybko odpowiadaj na wiadomości od gości

Zapisz tę zasadę: zawsze odpowiadaj natychmiast. Raz w roku Airbnb wyciąga kalkulator i oblicza średni czas potrzebny na odpowiedź na każdą nową wiadomość. Aby zdać test, potrzebujesz co najmniej 90% wskaźnika odpowiedzi. Może to być najtrudniejsza część bycia gospodarzem, ale na szczęście narzędzia automatyzacji zapewniają Ci odpowiednie wsparcie. Oprogramowanie do zarządzania obiektem, takie jak Hospert, umożliwia wysyłanie gotowych wiadomości do gości o określonych porach podczas ich pobytu. Najlepsza część? Informacje o gościach są wstawiane do szablonu, dzięki czemu każda wiadomość sprawia wrażenie osobistej.

W przypadku, gdy gość zada Ci pytanie, na które nie znasz odpowiedzi, najlepiej odpowiedzieć mu jak najszybciej, prostą wiadomością, że skontaktujesz się z nim, gdy już otrzymasz odpowiedź. Airbnb bierze pod uwagę czas odpowiedzi a nie samą odpowiedź.

Krok 3: Zdobądź 5-gwiazdkowe recenzje, co najmniej w 80% przypadków

Aby uzyskać wysoką recenzję od gości musisz zapewnić wysoką jakość oferowanej nieruchomości i świadczonej obsługi. Brzmi banalnie? To prawda. Prawdą jest też, że ciężko zadowolić wszystkich. Istnieją jednak pewne kwestie, które przybliżą gospodarzy do osiągnięcia upragnionego wskaźnika. Czystość, dodatkowe wyposażenie (parasol, płaszcz przeciwdeszczowy, korkociąg, ekspres do kawy), fachowa, szybka i miła obsługa, reagowanie na zgłoszenia gości podczas pobytu a także niestandardowe dodatki jak przewodnik po okolicy, prezencik w postaci drobnego podarunku (coś słodkiego zawsze się sprawdza), konsola do gier, itd.

Airbnb przypomni gościom o pozostawieniu recenzji, ale nie powinieneś mieć żadnych skrupułów, by osobiście poprosić gości o 5-gwiazdkową recenzję. W końcu ciężko pracujesz, więc zasługujesz na uznanie.

Nie pozwól, aby kilka złych recenzji za bardzo Cię zirytowało. Pamiętaj, że aby zdać ten test, tylko 80% Twoich recenzji musi mieć 5 gwiazdek, co daje Ci nieco swobody. Jeśli niezbyt dobra recenzja jest szczera, skorzystaj z okazji, aby wyciągnąć wnioski i dokonać niezbędnych zmian. Airbnb dostarczy Ci osobiste statystyki Twoich ocen a nawet uwzględni postępy, więc nie panikuj, gdy od czasu do czasu pojawi się recenzja o wartości mniejszej niż 5 gwiazdek.

Krok 4: Nie wycofuj się

Jako gospodarz masz wiele zobowiązań wobec gości a niektóre z nich zaczynają się na długo przed zameldowaniem. Obowiązek numero uno zaczyna się w momencie, gdy gość rezerwuje Twoją nieruchomość. Nie anuluj ich, chyba że absolutnie musisz. Unikaj konieczności anulowania rezerwacji z powodu podwójnych rezerwacji, wykorzystując skuteczny scentralizowany kalendarz, aby zapewnić dokładność i aktualność informacji o dostępności po każdej stronie rezerwacji. Jeśli w danym okresie Twój obiekt będzie zamknięty, pamiętaj o zaznaczeniu niedostępności w kalendarzu z dużym wyprzedzeniem.

Wyjątki od tej zasady dotyczą nagłych lub nieuniknionych okoliczności. Airbnb przedstawił na swojej stronie internetowej protokół, którego należy przestrzegać w takich przypadkach, i gwarantuje, że pomoże Ci przejść przez proces anulowania.

Jesteś prawie u celu

Jeśli wykonasz te cztery kroki, od razu otrzymasz odznakę Airbnb Superhost. A kiedy już zdobędziesz upragniony status, zostanie Ci tylko jeden krok: jego zachowanie.

Krok 5: Utrzymaj co najmniej ocenę 4,8

Kroki wymagane, aby zostać Superhostem Airbnb, należy wykonać nawet po otrzymaniu tytułu. Aby zachować ten zasłużony status, musisz nadal być wybitnym gospodarzem. Jeśli Twoja ocena spadnie poniżej 4,8, stracisz swój tytuł i będziesz musiał zacząć swoją drogę od początku, aby go odzyskać.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy naprawdę warto zostać Superhostem Airbnb, nie musisz wierzyć nam na słowo! Cytując Superhosta Richarda Fertiga, założyciela i dyrektora generalnego Uniwersytetu wynajmu krótkoterminowego: „Uzyskanie statusu Superhost buduje natychmiastowe zaufanie i wyróżnia Cię spośród innych. Zauważyłem, że poprawia to mój współczynnik konwersji i pozwala mi naliczać nieco wyższe stawki. Co więcej, podnosi to poziom zarządzania, ponieważ nadal zapewniamy najlepsze usługi, aby zachować status Superhost. Krótko mówiąc, absolutnie warto dążyć do uzyskania odznaki, o którą każdy gospodarz powinien walczyć ”.

Może się wydawać, że to dużo pracy, ale gdyby to było łatwe, każdy by to zrobił! Status Superhost poprawi Twoją firmę i umieści Cię na najwyższym poziomie w zarządzaniu nieruchomościami, więc nawet jeśli będzie to wymagało pewnego wysiłku, jest tego warte.

Wykonaj te proste czynności, a błyskawicznie zostaniesz Superhostem.