Nieruchomości przyjazne dzieciom

Wynajmując nieruchomościami na wynajem krótkoterminowy jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie wszystkim swoim gościom przyjemnego i, co najważniejsze, bezpiecznego pobytu. Wynajem nieruchomości rodzinom z małymi dziećmi wymaga to zastosowania dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Chociaż podjęcie niezbędnych środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa zakwaterowania dla gości wymaga czasu i wysiłku, zminimalizowanie ryzyka szkód i obrażeń oraz ochrona przed potencjalnymi procesami sądowymi będzie tego warta. Zwłaszcza że reklamowanie swoich nieruchomości jako przyjaznych dla dzieci z pewnością przyniesie Ci więcej rezerwacji rodzinnych.

Oto siedem miejsc, na których należy się skupić podczas zabezpieczania wynajmowanych nieruchomości przed dziećmi, aby były one bezpiecznymi opcjami dla rodzin:

  1. Okna

Jako jedne z potencjalnie najbardziej niebezpiecznych dla dzieci elementów składowych nieruchomości stanowią okna.

Istnieje wiele sposobów zapobiegania wypadkom przy oknach, w tym instalowanie blokad i zatrzasków zabezpieczających przed dziećmi, wzmacnianie okien osłonami zewnętrznymi i usuwanie mebli, na które dzieci mogą się wspinać, aby uzyskać dostęp do okien.

Należy również sprawdzić konkretne wymagania nałożone przez władze lokalne, ponieważ różnią się one w zależności od lokalizacji. Na przykład prawo stanu Nowy Jork wymaga stosowania osłon okiennych w każdej nieruchomości, w której najemcy mają mniej niż 10 lat.

  1. Schody

Schody to kolejny istotny obszar wypadków. Upewnij się, że wszystkie balustrady są zabezpieczone i rozważ zainstalowanie bramek dziecięcych na górze i na dole każdej klatki schodowej.

Jeśli wolisz, możesz kupić wyjmowane bramki dla dzieci, które są łatwe w montażu i przechowywać je w swoich nieruchomościach dla każdego gościa, który może ich potrzebować. Pamiętaj tylko, aby poinformować rodziców o nich podczas zameldowania.

  1. Potencjalne zagrożenia

Dla małych dzieci nawet przedmioty codziennego użytku mogą stanowić zagrożenie. Sprawdź każdą nieruchomość, zwracając uwagę na gniazdka elektryczne, zwisające przewody, ostre krawędzie lub niskie szuflady i szafki.

Coś tak prostego, jak zainstalowanie zabezpieczeń przed dziećmi na wysuwanych szufladach, umieszczenie podkładek na ostrych narożnikach, przymocowanie mebli do ścian lub zakrycie gniazd plastikowymi osłonami, wymaga minimalnego wysiłku i może znacznie zapobiec poważnym obrażeniom.

  1. Czujniki dymu i czadu

Ze względu na wszystkich gości, a nie tylko tych z małymi dziećmi, we wszystkich budynkach należy zainstalować czujniki dymu i czadu.

Oczywiście odpowiedzialni rodzice, którzy dokładają należytej staranności podczas rezerwacji kwater wakacyjnych, mogą z większym prawdopodobieństwem sprawdzić, czy nieruchomości, które rozważają, są wyposażone w te urządzenia ratujące życie. Regularnie sprawdzaj czujniki, aby upewnić się, że działają, i zapisz w opisach ofert, że na terenie obiektu znajdują się czujniki dymu i czadu.

  1. Baseny i wanny z hydromasażem

Baseny i jacuzzi cieszą się dużą popularnością wśród gości, ale z uwagi utonięcia są główną przyczyną śmiertelności na całym świecie, przed wpuszczeniem dzieci na teren obiektu należy podjąć wszechstronne środki ostrożności.

Zamknij obszar ze wszystkich stron i upewnij się, że wszystkie drzwi prowadzące do basenu zamykają się samoczynnie, aby nie pozostały przypadkowo otwarte. Umieść wyraźny znak, który mówi, że dzieciom musi towarzyszyć osoba dorosła na basenie, co może uchronić Cię przed wszelką odpowiedzialnością, a co ważniejsze, uratować życie.

  1. Delikatne przedmioty

Jeśli dużo zainwestowałeś w wystrój swoich nieruchomości i wyposażyłeś je w wiele atrakcyjnych, ale wrażliwych akcesoriów (np. wazony, lampy podłogowe, cokolwiek ze szkła lub porcelany), możesz pomyśleć dwa razy o reklamowaniu swoich nieruchomości jako przyjazne rodzinie. Nie będziesz zadowolony z zepsutych przedmiotów a Twoi goście nie będą mogli spać spokojnie, wiedząc, że delikatne i małe dzieci to przepis na katastrofę.

Oczywiście zawsze istnieje możliwość zróżnicowania portfela nieruchomości, tak aby obejmowały zarówno przystanie dla dzieci, jak i luksusowe zakwaterowanie tylko dla dorosłych.

  1. Czystość

Reklamowanie swoich nieruchomości jako przyjaznych dzieciom oznacza, że ​​będziesz musiał upewnić się, że są one dokładnie posprzątane między każdym pobytem, ​​ponieważ dzieci są znanymi robotnikami bałaganu, a pozostawione małe przedmioty mogą stanowić zagrożenie dla najmłodszych.

Poproś personel sprzątający o zwrócenie szczególnej uwagi podczas przygotowywania podłóg i obszarów o niskiej powierzchni dla rodzin z dziećmi. Jeśli jakiekolwiek obszary w Twojej nieruchomości są pokryte dywanami, rozważ możliwość ich profesjonalnego czyszczenia od czasu do czasu w celu usunięcia wszelkich niebezpiecznych przedmiotów, które mogą pozostać niezauważone.

Dowód znajduje się w rezerwacjach

Kiedy już zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby zapewnić swoim obiektom bezpieczeństwo i zakwaterowanie dla małych dzieci, zdecydowanie zanotuj to w opisie oferty … być może nawet wyszczególniając wysiłki, które podjąłeś, aby zapewnić rodzinom bezproblemowy pobyt.

Rodzice z pewnością docenią świadomość, że ktoś wziął pod uwagę wszelkie zagrożenia pod kątem pobytu ich pociech oraz dokonają rezerwacji u gospodarza, który podjął staranne kroki, aby je zminimalizować.