Jak stworzyć miejsce przyjazne zwierzętom?

Coraz większa grupa gości, planując swój wyjazd, poszukuje miejsc przyjaznych zwierzętom. Jest to widoczne zwłaszcza w przypadku dłuższych pobytów i wyjazdów służbowych w trakcie, których gościom towarzyszą pupile. Uczynienie oferty przyjaznej zwierzętom przyciągnie więc nie tylko rodziny podczas urlopu, ale także pracowników zdalnych i innych podróżujących po świecie.

Czy powinienem zatem pozwolić zwierzętom na pobyt w mojej nieruchomości?

Zanim zdecydujesz się uczynić swoją nieruchomość przyjazną zwierzętom warto rozważyć zalety i wady. Wielu gospodarzy posiada własne zwierzęta domowe i z przyjemnością pozwala gościom przywozić je również do wynajmowanych obiektów.

Jeśli jesteś alergikiem lub nie jesteś przyzwyczajony do zwierząt, dodatkowy stres może nie być warty zachodu. Pod koniec dnia, to Ty decydujesz, czy korzyści płynące z pozwolenia na zwierzęta są warte dodatkowej pracy.

Jakie są korzyści z tego, że Twój Airbnb jest przyjazny zwierzętom?

 • Dotarcie do większego grona odbiorców

Gospodarze, którzy czynią swoje nieruchomości przyjaznymi zwierzętom mogą rozszerzyć swoją ofertę marketingową na większą grupę odbiorców i wygenerować więcej rezerwacji. Im większa grupa odbiorców, tym większe są szanse na to, że Twój obiekt będzie miał pełne obłożenie.

 • Zwiększ swoją stawkę za noc

Często zdarza się, że wynajmujący, którzy pozwalają na pobyt zwierząt, pobierają wyższą opłatę za noc niż zwykli wynajmujący. Dzieje się tak dlatego, że goście są skłonni zapłacić więcej, aby móc podróżować ze swoimi pupilami. Poprzez zwiększenie stawki nocnej możesz zwiększyć przychody z wynajmu.

 • Lepsze doświadczenia gości

Oferując Airbnb przyjazne zwierzętom, możesz poprawić doświadczenie gości. Kiedy goście mają możliwość zabrania swoich futrzanych przyjaciół na wycieczkę, pobyt staje się bardziej wyjątkowy i niezapomniany. Goście będą zadowoleni z pobytu i bardziej prawdopodobne, że wystawią Ci pozytywną recenzję a także Twoją ofertę polecą innym gościom podróżującym ze zwierzętami.

 • Przebij się przez konkurencję

Pozwolenie właścicielom na przywiezienie zwierząt do Twojego obiektu daje Ci również przewagę nad konkurencją w Sieci. Serwisy rezerwacyjne, jak Airbnb czy Booking, posiadają na swoich platformach filtry, który umożliwiają użytkownikom dostosowanie wyników wyszukiwania do ofert przyjaznych zwierzętom. Włączając ten filtr będziesz konkurować z mniejszą liczbą ofert co może przełożyć się na pozyskanie większej liczby rezerwacji.

Jak sprawić, by Twój Airbnb był przyjazny zwierzętom?

 • Zabezpiecz swój wynajem przed zwierzętami. Jeśli masz prywatny pokój lub obszary, które są niedostępne dla zwierząt, upewnij się, że zainstalujesz bramę lub barierę, aby uniemożliwić im wejście. Trzymaj kosze na śmieci i pojemniki zapieczętowane lub zamknięte, aby uniemożliwić zwierzętom kopanie czy gryzienie.
 • Wybierz dla swoich mebli tkaniny przyjazne zwierzętom. Wybieraj tkaniny, które są bardziej odporne na sierść i plamy, takie jak mikrofibra lub płótno, jako tkaniny na meble wewnętrzne i zewnętrzne. Inne środki ochronne obejmują użycie pokrowców, które można łatwo można zdjąć i wyprać.
 • Zapewnij powierzchnie, które są łatwe do czyszczenia. Unikaj chłonnych dywanów i chodników oraz powierzchni, których czyszczenie będzie trudne lub/i czasochłonne. Idealne są podłogi o twardej powierzchni, takie jak płytki lub podłogi drewniane.
 • Zapewnij dodatkową pościel i prześcieradła na wypadek sytuacji awaryjnych. Dołącz jasne instrukcje dotyczące miejsca, w którym należy umieścić brudną pościel po jej usunięciu.
 • Zapewnij wszelkie dodatkowe udogodnienia przyjazne zwierzętom takie jak miski na jedzenie i wodę dla psów i kotów lub poinformuj gości, aby zapewnili je we własnym zakresie. Kuweta z dodatkowym żwirkiem dla kotów i kuweta z szufelką dla psów również powinny być dostarczone. Dla urozmaicenia dodaj kilka zabawek dla kota i/lub psa, którymi zwierzęta będą się chętnie bawić.

Jak sprzedać swój wynajem właścicielom zwierząt na Airbnb?

 • Poinformuj gości, że masz nieruchomość przyjazną zwierzętom, aktualizując swoją ofertę. W ustawieniach rezerwacji zaznacz opcję „Zwierzęta dozwolone” lub „Przyjazne dla zwierząt”, dzięki czemu będzie ona wyświetlana w wynikach wyszukiwania.
 • Dobrym pomysłem jest również aktualizowanie opisu oferty poprzez dodanie zasad dotyczących zwierząt domowych. Przykładowo możesz zezwalać na posiadanie kotów, ale nie psów lub możesz mieć limit ilości psów, które gość może przywieźć, itp. Dostarczenie tych informacji z góry zaoszczędzi Twoim gościom czasu i zapobiegnie nieporozumieniom lub skargom gości.
 • Zaktualizuj swój regulamin tak, aby zawierał przepisy dotyczące zwierząt domowych w Twoim wynajmie. Określ, gdzie zwierzęta mogą przebywać i zostaw instrukcje dla gości.

Jaką opłatę powinieneś pobrać za zwierzaka?

 • Jak już wspomnieliśmy, wielu gospodarzy, którzy umożliwiają pobyt zwierząt, pobiera wyższą opłatę za przyjęcie pupili, znaną powszechnie jako opłata za zwierzę. Przyjrzyj się, ile wydajesz miesięcznie na wynajem i utrzymanie udogodnień związanych ze zwierzętami. Obejmuje to naprawę uszkodzonych lub zepsutych przedmiotów, uzupełnianie ściółki, sprzątanie i pranie brudnych prześcieradeł lub materiałów.
 • Upewnij się, że Twoja opłata za zwierzę pokrywa wszystkie bieżące koszty, abyś nie płacisz za nie z podstawowej opłaty za wynajem. Po obliczeniu opłaty za zwierzę, możesz ją podzielić i dodać do stawki za noc lub obciążyć ją jako dodatkową opłatę.

Podsumowanie

Stworzenie przyjaznego zwierzętom miejsca wymaga rozważenia i starannego zaplanowania, ale przejście tych dodatkowych metrów może przyciągnąć więcej gości, zwiększyć Twój wskaźnik obłożenia oraz przynieść większe dochody Twojej firmie.