5 sposobów na rozwój Twojego biznesu

Dla wielu osób posiadających i prowadzących firmy w czasie COVID-19 stało się jasne, że czeka nas bardziej długoterminowa korekta, niż początkowo oczekiwaliśmy. Jako firmy zarządzające nieruchomościami nadzorujące wiele wynajmowanych nieruchomości byliśmy świadkami początków pandemii, która doprowadziła do spadku liczby zagranicznych podróżnych na rzecz powolnego, ale obiecującego wzrostu podróżnych krajowych. Tak więc, mając większy focus na lokalnych potencjalnych gości, dla których czystość jest ważniejsza niż kiedykolwiek, nadszedł czas, aby dostosować się do tej nowej normy i ocenić, w jaki sposób Twoja firma może nadal prosperować pomimo dzisiejszych wyzwań.

Aby pomóc Ci zacząć, oto 5 kreatywnych i zorientowanych na rozwój pomysłów, z którymi Twoja firma zarządzająca nieruchomościami może eksperymentować.

  1. Uczyń czystość częścią tożsamości marki

96% menedżerów wynajmu wakacyjnego uważa, że ​​goście będą bardziej skupieni na czystości i bezpieczeństwie podczas wznawiania rezerwacji. To znacząca liczba i wszystko wskazuje na to, że odzwierciedla szersze preferencje konsumentów w miarę jak ludzie patrzą w przyszłość na bardziej normalną działalność – co oznacza, że ​​każda firma zarządzająca nieruchomościami, która chce się rozwijać, powinna nie tylko zaspokajać ten popyt, ale uczynić z niego centralny punkt.

Ogólnie rzecz biorąc, najemcy będą cenić czystość w niespotykanym dotąd stopniu w dającej się przewidzieć przyszłości. Oznacza to, że nieruchomości kładące nacisk na czyste i higieniczne praktyki prawdopodobnie znajdą się na szczycie list najemców. Spraw, aby potencjalni goście nie zauważyli i nie docenili Twojego nacisku na ten obszar, a prawie na pewno wygenerujesz dzięki temu więcej transakcji.

  1. Przeprowadź badanie oczekiwań gości

Postaraj się dotrzeć do swoich dotychczasowych gości a także w miarę możliwości do osób spoza tego grona. Ustal jak postrzegają obecną sytuację, jakich praktyk w zakresie bezpieczeństwa i higieny oczekują czy są gotowi na samoobsługę w meldunkach/wymeldowaniach, czy mają jakieś szczególne potrzeby lub pomysły, aby zdecydowali się wynająć właśnie Twoją nieruchomość. Twoja firma jest unikalna i jako taka powinna mieć własne dane, aby zapewnić dokładnie to, czego szukają Twoi odbiorcy. Z tego powodu, zwłaszcza jeśli nadal znajdujesz się w stanie zawieszenia w związku z COVID-19, zalecamy zainwestowanie czasu i energii w przygotowanie, realizację badań ankietowych a następnie dokonanie niezbędnych, oczekiwanych zmian.

  1. Zainwestuj w siebie

Jeśli na razie nie jesteś w stanie prowadzić działalności związanej z zarządzaniem nieruchomościami na pełnych obrotach, kolejnym doskonałym działaniem związanym z rozwojem jest inwestowanie w siebie jako lidera biznesowego. Przede wszystkim może to oznaczać wykorzystanie tego czasu na zdobycie dodatkowej edukacji biznesowej, która nie tylko da ci wiedzę z rzeczywistego świata do zastosowania w Twojej firmie, ale także zwiększy Twoją wiarygodność i atrakcyjność jako właściciela firmy.

Poznając wypróbowane praktyki biznesowe będziesz w stanie dostosować bądź przygotować od nowa strategię Twoje firmy, zwiększyć wiarygodność zarządzania oraz atrakcyjność dla potencjalnych klientów i partnerów w przyszłości. Poszukaj kursów z zakresu marketingu i brandingu lub skontaktuj się z tymi, którzy inspirują Cię w tej dziedzinie. Dzięki temu wykorzystasz ten czas przestoju czy spowolnienia na coś pożytecznego dla Ciebie i Twojego biznesu.

  1. Rozwijaj swoją markę

Ponieważ wynajem krótkoterminowy jest preferowaną opcją dla podróżnych, którzy chcą uniknąć zatłoczonych hoteli, czas wyróżnić się na tle konkurencji. Oprócz skutecznego promowania swojej marki jako takiej, która spełnia najwyższe standardy czystości, reklamuj również swoje nieruchomości jako opcje, które zapewnią gościom to, czego dzisiaj szukają: unikalne wyjazdy, które zapewnią im ucieczkę od dzisiejszej szalonej rzeczywistości. Zalecamy również zwiększanie aktywności w mediach społecznościowych, docieranie do rynku docelowego i udostępnianie jak największej liczby interesujących treści, aby rozwinąć markę i zwiększyć świadomość swoich nieruchomości w tym niezwykle trudnym okresie.

  1. Rozpocznij program motywacyjny i polecający

Jako dodatek do wzrostu marki, kolejną produktywną strategią, która może pomóc rozwinąć działalność w środku pandemii, jest zwiększenie liczby nowych rezerwacji za pomocą programu motywacyjnego i programu poleceń. Dane z ankiety MarketForce.com wskazują, że aż 81% konsumentów online pozostaje pod wpływem swoich znajomych i słucha ich rekomendacji.

Chociaż polecenia ustne między znajomymi są idealne, nie można oczekiwać, że będą miały miejsce bez osoby rekomendującej, która też coś w zamian otrzyma. Spróbuj zaoferować bezpłatny nocleg lub godziwą zniżkę kto poleci Twoją nieruchomość znajomemu, który z kolei dokona rezerwacji pobytu. Niezależnie od wybranej taktyki zachęcanie klientów do rozpowszechniania informacji o Twoich nieruchomościach i ogólnym doświadczeniu w zakresie gościnności może być jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwinięcie biznesu.

Utrzymaj wzrost

Chociaż COVID-19 z pewnością stanowi olbrzymie wyzwanie dla firm zarządzających nieruchomościami, przyjęcie strategicznego i zorientowanego na wzrost podejścia do rozwoju Twojej firmy pomoże jej nie tylko rozwijać się w tych trudnych czasach, ale także stać się silniejszą niż kiedykolwiek.