Wykorzystaj wideo do przyciągnięcia gości

Konkurencyjni gospodarze zwracają się w stronę wideo, starając się przyciągnąć uwagę i zwiększyć liczbę rezerwacji. Rozumieją potrzebę kreatywności w zarządzaniu i marketingu Airbnb. Rynek wynajmu krótkoterminowego rozrósł się do istotnych rozmiarów i wtapianie się w tłum już po prostu nie działa – musisz się wyróżnić!

Na szczęście istnieje niezawodny sposób, aby to osiągnąć. Wystarczy wykorzystać każdą okazję marketingową, która pojawi się na Twojej drodze. To właśnie tutaj na przeciw wychodzą filmy wideo wynajmowanego obiektu. Pomyśl tylko o tym, że masz szansę zaprezentować swoją nieruchomość w wielu kanałach. To świetna okazja, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i pokazać im, co właściwie masz do zaoferowania.

Wskazówki dotyczące wideo z Airbnb

Udowodniono, że wideo jest skuteczną metodą marketingową. 93% firm twierdzi, że zdobyło nowych klientów dzięki wideo z Airbnb. Dowiedz się, jakie rodzaje filmów mogą zyskać popularność wśród potencjalnych gości i poznaj najlepsze praktyki, aby rozpocząć swoją nową przygodę.

Pomysły na filmy z Airbnb dla bystrych gospodarzy

Jeśli zamierzasz stworzyć film wideo, musisz zastanowić się nad jego treścią. Oto kilka wskazówek dotyczących treści wideo, które pobudzą Twoją kreatywność:

 • Filmik z własności Airbnb

Zaprezentuj, co Twój wynajmowany obiekt ma do zaoferowania, nagrywając wideo-wycieczkę po swojej posiadłości. Czy Twója nieruchomość ma jakieś specjalne cechy, takie jak basen czy jacuzzi? Czy posiada najnowocześniejszą kuchnię lub romantyczne łóżko z baldachimem w sypialni? Być może masz wspaniały ogród lub majestatyczny widok na góry z okna Twojego salonu. Twoje wideo z to doskonała okazja, by przedstawić docelowym odbiorcom cechy i najlepsze cechy Twojego lokum.

 • Film o mnie

Jeśli masz błyskotliwą osobowość i niesamowite umiejętności gospodarza, to jest to Twoja szansa, aby dać się poznać potencjalnym gościom. Spersonalizuj swoje doświadczenia, pozwalając ludziom zajrzeć do świata zapracowanego gospodarza. Nakręć mini filmik przedstawiający Twój typowy dzień (zachowaj lekkość i dodaj humor, jeśli to możliwe). Upewnij się, że nakręcisz przynajmniej część swojego filmu wewnątrz lub na zewnątrz wynajmowanego obiektu. Pozwoli Ci to zaprezentować nieruchomość, jak również Twoje umiejętności gospodarza.

 • Wideo o najlepszych lokalnych atrakcjach

Czy jesteś w pobliżu dużego parku rozrywki? Czy masz słynny punkt orientacyjny na wyciągnięcie ręki? A może Twój obiekt znajduje się w pobliżu znanej restauracji i dlatego jest uważany za raj dla smakoszy? Nakręć film o atrakcjach w pobliżu Twojej nieruchomości, aby dać potencjalnym gościom znać o wszystkich wspaniałych miejscach, które mogą odwiedzić, jeśli się u Ciebie zatrzymają.

 • Wskazówki dotyczące wycieczek w formie wideo

Możesz również wykorzystać wideo, by promować to, co dzieje się w Twojej okolicy. Niech potencjalni goście sami zobaczą, na co mogą liczyć, jeśli zdecydują się na rezerwację. Możesz pokazać takie atrakcje, jak wspaniałe szlaki turystyczne, piękne parki, malownicze plaże, galerie sztuki, itp.

 • Filmy z pytaniami i odpowiedziami

Co powiesz na wideo z pytaniami i odpowiedziami, aby przyciągnąć uwagę? Poruszaj tematy, które mogą zainteresować potencjalnych gości, takie jak „Dlaczego Airbnb jest lepsze od hoteli?”. Ponownie, Twój filmik nie tylko pozwoli Ci zademonstrować Twoje możliwości jako gospodarza, ale także pozwoli Ci pochwalić się Twoją posiadłością i okolicą.

Najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci odnieść sukces w tworzeniu filmów

Produkcja wideo dla Airbnb nie jest tak trudna, jak się wydaje. Zanim zaczniesz, poświęć trochę czasu na zastanowienie się, jaki obraz chcesz przedstawić. Oto kilka najważniejszych wskazówek:

 • Opowiedz historię wynajmowanej nieruchomości

Uwzględnij wszystko, co jest szczególnie interesujące. Być może Twój obiekt pochodzi sprzed wielu lat lub był kiedyś Twoim domem rodzinnym? Przedstawienie szczegółów z przeszłości pomoże spersonalizować wrażenia gości.

 • Krótki i przyjemny filmik

Nie zanudzaj swoich widzów długą, rozwlekłą narracją. Zachowaj świeżość i ciekawość, trzymając się faktów i sprawiając, że Twoje treści będą jasne i przyjemne.

 • Uważaj na treści chronione prawem autorskim

Jeśli kręcisz film o swojej okolicy i atrakcjach, upewnij się, że sprawdzasz wszelkie prawa autorskie dotyczące zdjęć, itp. Bądź również ostrożny przy używaniu muzyki do swoich filmów. Najlepszym pomysłem jest pobieranie muzyki royalty-free z serwisów z muzyką stockową.

 • Wskazówki dla gospodarzy dotyczące treści wideo

Upewnij się, że Twoje wideo wygląda możliwie profesjonalnie. Zaplanuj swoje wideo, by mieć pewność, że stworzysz odpowiedni obraz. Pomyśl o oświetleniu i kątach, by mieć pewność, że uzyskasz wyraźne, dobrej jakości wideo. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z pomocy – Twój film musi wyglądać odpowiednio, jeśli chcesz przyciągnąć odpowiedni typ gości.

 • Stwórz film na YouTube i opublikuj go na platformach społecznościowych

Media społecznościowe oferują niedrogi i skuteczny sposób, aby dotrzeć do szerokiej gamy ludzi. Musisz stworzyć szum wokół swojej nieruchomości do wynajęcia i obszaru, w którym się znajduje. Jak mówi stare powiedzenie „Obraz jest wart tysiąca słów”.

Stwórz swój własny film i prześlij go na YouTube, Vimeo i inne platformy wideo. Zdobądź maksymalną ekspozycję poprzez aktywne promowanie go w mediach społecznościowych.

Po pierwsze, musisz dowiedzieć się, kto jest Twoją grupą docelową. Jeśli obsługujesz Millenialsów i Generację Z, zwróć szczególną uwagę na Instagram. Instagram urósł i ma ponad 500 milionów miesięcznych użytkowników.

Jeśli chcesz przyciągnąć podróżników w średnim wieku, powinieneś sprawdzić, co Facebook może dla Ciebie zrobić. Stwórz stronę biznesową i wypełnij ją angażującymi postami i poradami dla podróżnych – to świetny sposób, aby zaimponować potencjalnym gościom.

Czy jesteś gotowy, by promować swoją ofertę za pomocą filmu?

Jak wielu gospodarzy, spodziewamy się, że zależy Ci na zachęceniu gości do oglądania i rezerwowania Twojej nieruchomości. Podsumujmy, co możesz zrobić, by tak się stało:

 • zrób krytyczny przegląd swojej oferty – zawsze można coś poprawić,
 • usuń bałagan i uporządkuj wnętrze i zewnętrzną część swojego obiektu,
 • zrób wyraźne zdjęcia swojej odświeżonej oferty,
 • nakręć profesjonalny film przedstawiający nieruchomość i okolicę,
 • wrzuć film na swój kanał Youtube i inne platformy wideo,
 • promuj swoje wideo na portalach społecznościowych (Facebook, Instagram, itp.),
 • nie zapomnij dodać linku do filmu do swojej oferty.

Dzięki tym działaniom możesz wzbudzić niezwykle duże zainteresowanie i zapewnić sobie więcej rezerwacji niż kiedykolwiek wcześniej. Powodzenia!