Sposoby na efektywne sprzątanie

Czystość zawsze była, jest i będzie najważniejsza dla gości wynajmu krótkoterminowego. Teraz, kiedy higiena ma tak istotny wpływ na bezpieczeństwo, jest to bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek. Poniżej przestawiono 6 istotnych wskazówek, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim gościom.

  1. Zaplanuj procesy sprzątania

Przygotowanie nieruchomości na potrzeby gości w czasie pandemii wymaga znacznie więcej niż zwykłego poinstruowania personelu sprzątającego, aby był dokładniejszy w wykonywaniu standardowych czynności. Gospodarze muszą wdrożyć jasne, mierzalne praktyki, które są zgodne ze standardami wiodących organów ochrony zdrowia, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia czy Główny Inspektor Sanitarny.

Praktyki te powinny obejmować dezynfekcję i odkażanie wszystkich powierzchni wrażliwych na dotyk, takich jak klucze, klamki, włączniki światła i urządzenia.

  1. Dbaj o porządek

Podobnie jak w przypadku innych ważnych kwestii, czystość wynajmowanych obiektów należy trzykrotnie sprawdzić przed przybyciem nowych gości. Prowadź zorganizowaną listę kontrolną protokołów sprzątania dla każdej nieruchomości, aby upewnić się, że wszystko zostało odpowiednio posprzątane i żadne zadanie nie zostało pominięte.

Dodatkowo powinieneś śledzić, którzy pracownicy zajmowali się określonymi nieruchomościami. W przypadku, gdy ktoś zostanie zarażony, wiedza o tym, kto był, gdzie i kiedy jest kluczowa dla zminimalizowania wpływu i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno personelowi, jak i gościom.

Digitalizacja działań porządkowych to świetny sposób, aby pozostać przy piłce, umożliwiając Tobie i Twojemu zespołowi szybką komunikację, weryfikację zadań i analizę procesów w celu optymalizacji sukcesu.

  1. Rozważ wydłużenie czasu rotacji

Jeśli dodatkowe sprzątanie wymaga więcej czasu niż masz między gośćmi, powinieneś rozważyć dostosowanie swojego systemu rezerwacji tak, aby przyjmować gości tylko wtedy, gdy Twoje obiekty są w 100% przygotowane. Może się wydawać, że na krótką metę takie podejście zaszkodzi Twojemu biznesowi, ale współcześni podróżnicy szukają niezawodnych gospodarzy, którzy cenią sobie swoje zdrowie i bezpieczeństwo a Twoje zaangażowanie w jedno i drugie pozwoli Ci zdobyć zaufanie, a ostatecznie zwiększyć liczbę rezerwacji.

  1. Zmaksymalizuj wydajność

Przy tak wielu kwestiach, które trzeba brać pod uwagę, aby zapewnić wysoki poziom czystości nieruchomości, warto zautomatyzować jak najwięcej procesów, aby zapewnić płynne funkcjonowanie całego biznesu. Rozwiązania programowe specjalnie dostosowane do organizowania i monitorowania zadań personelu oraz założonych harmonogramów z pewnością pomogą w zwiększeniu efektywności Twojej firmy.

  1. Zaangażuj najlepszych ludzi

Zamiast przydzielać swojemu zespołowi sprzątającemu zadania niezwiązane stricte z utrzymaniem czystości, zatrudnij tymczasowe osoby do realizacji pobocznych operacji. W ten sposób możesz mieć pewność, że najbardziej niezawodni pracownicy będą nadal skutecznie wywiązywać się ze swoich obowiązków zamiast realizować je niedokładnie, aby pogodzić je z innymi zadaniami.

Od strony psychologicznej warto podziękować zespołowi za dobrze wykonaną pracę, aby czuli się docenieni, zmotywowani i wysłuchani.

  1. Przedstaw swoje procesy potencjalnym gościom

Robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby chronić swoich gości? Dlaczego ich nie poinformować? Przejrzystość w zakresie kompleksowych procesów sprzątania może pomóc w zdobyciu zaufania gości oraz w konsekwencji w dokonaniu rezerwacji. Opisz środki, które wdrożyłeś od wybuchu pandemii, aby dowiedzieli się, że ich zdrowie jest Twoim priorytetem.