Jak namierzyć imprezę w wynajmowanej nieruchomości?

Jako gospodarz Airbnb musisz być świadomy wszystkiego, co dzieje się w Twoim obiekcie. Twoim zadaniem jest upewnienie się, że zarówno Ty, jak i gość przestrzegacie zasad i przepisów firmy. Częścią tej odpowiedzialności jest uważanie na imprezy Airbnb.

Airbnb ma jasną politykę dotyczącą stron, która zabrania:

  • organizowania imprez lub wydarzeń, które nie są wyraźnie autoryzowane przez gospodarza,
  • organizowania wszelkich „otwartych” imprezy, tj. bez ustalonej stałej i konkretnej listy gości,
  • organizowania imprez w budynkach mieszkalnych lub w innych budynkach wielorodzinnych (nie dotyczy to bardzo małych spotkań towarzyskich)

Niektórzy goście będą Ciebie szczerze informować o tym, że planują imprezę. Ale niestety inni mogą próbować to ukryć. Niezależnie od tego czy chcesz zezwolić na imprezy czy nie, powinieneś jasno określić swoje zasady w swojej ofercie Airbnb.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się czy gość próbuje zorganizować tajną imprezę, jest zwrócenie uwagi na zachowanie, które może Cię do tego podsunąć. Oto kilka wskazówek, jak rozpoznać imprezy Airbnb jako gospodarza.

  1. Unikaj rezerwacji na jedną noc

Uważaj na rezerwacje, które dotyczą tylko jednej nocy, zwłaszcza jeśli jest to weekend. Jeśli gość zarezerwuje tylko jedną noc, znacznie łatwiej będzie zorganizować imprezę i szybko wyjść następnego ranka.

Oczywiście nie wszystkie rezerwacje na jedną noc oznaczają, że Twój gość urządzi imprezę, ale właśnie z tego powodu wielu gospodarzy wymaga pobytu na minimum 2 noce.

  1. Bądź świadomy próśb związanych z imprezą

Zachowaj ostrożność, jeśli otrzymasz wiadomość od gościa lub potencjalnego gościa z pytaniem o rzeczy, które sugerują, że myśli o imprezie. Na przykład pytanie czy istnieje zasada dotycząca głośnych dźwięków lub odtwarzania głośnej muzyki, może być jedną ze wskazówek. Inni mogą pytać czy na nieruchomości jest system dźwiękowy lub czy na terenie są jakieś kamery.

Pytanie o kamery nie oznacza automatycznie, że gość ma nadzieję na imprezę; mogą martwić się o bezpieczeństwo lub prywatność – to jest całkowicie normalne. Ale jeśli zapytają o kamery, zwłaszcza w połączeniu z jednym z pozostałych powyższych próśb, może to być istotny znak.

  1. Uważaj na święta

Rezerwacje w okresie świątecznym często mogą być najbardziej dochodowe dla gospodarzy Airbnb. Jednak święta to również czas, w którym ludzie są bardziej skłonni do organizacji dużych imprezy.

Zwróć szczególną uwagę na gości dokonujących rezerwacji podczas wakacji, biorąc pod uwagę miejsce, w którym się znajdujesz.

  1. Zainstaluj kamerę

Świetnym i łatwym sposobem sprawdzenia czy na Twoim Airbnb odbywają się imprezy, jest zainstalowanie kamery. Chociaż należy to robić na zewnątrz a nie w środku. Wielu gości czuje się niekomfortowo z kamerami zainstalowanymi w przestrzeni. Słusznie, prawdopodobnie uznaliby to za naruszenie prywatności i poczuliby się, jakby byli obserwowani.

Zamiast tego umieść kamerę na zewnątrz posesji przy wejściu, upewniając się, że pokazuje główne wejście i wyjście. Jest to plus dla gości, ponieważ daje im większe poczucie bezpieczeństwa podczas pobytu i pomaga zobaczyć, ile osób wchodzi i wychodzi. Jedną z opcji może urządzenie „Amazon Ring Video Doorbell”.

  1. Zainstaluj czujnik na imprezy

Wielu gospodarzy Airbnb szukało innych możliwości wykrycia imprezy w swojej przestrzeni. Jednym ze sposobów jest zainstalowanie „czujnika imprezowego”, który poinformuje Cię, czy w Twoim domu jest duży tłum ludzi.

Czujniki te nie rejestrują dźwięku ani obrazu, ale w inny sposób wykrywają aktywność. Na przykład „Minut” to domowe urządzenie monitorujące poziom hałasu, temperaturę, wilgotność i ruch. Możesz śledzić wszystkie te poziomy ze swojego smartfona, co pomoże Ci dowiedzieć się czy na wynajmowanej nieruchomości jest duża liczba osób.

Kolejnym urządzeniem jest „Party Squasher”. Korzystając ze swojej aplikacji, Party Squasher łączy się z Internetem i informuje, ile urządzeń mobilnych znajduje się obecnie w przestrzeni – nawet jeśli te telefony nie są podłączone do Wi-Fi.

Ostateczny werdykt

W gestii gospodarza i zasad Airbnb pozostaje decyzja czy goście powinni mieć możliwość organizowania imprez. Upewnij się, że jako gospodarz robisz to, co najlepsze dla Ciebie i Twojej przestrzeni a skorzystanie z którejkolwiek z powyższych wskazówek pomoże Ci być w pełni świadomym imprez w Twojej nieruchomości.