Jak utrzymać obłożenie poza sezonem?

Krótkoterminowy wynajem nieruchomości najlepiej funkcjonuje w okresach letnich i zimowych z wyłączeniem dużych miast, gdzie biznes kręci się niemal przez cały czas. Co zatem warto zrobić, aby utrzymać obłożenie przez cały rok? Istnieją strategie, które firmy z branży hotelarskiej mogą wdrożyć, aby przyciągać gości także poza sezonem. Oto sześć sposobów, aby otrzymywać rezerwacje niezależnie od pory roku.

  1. Docieraj do osób podróżujących służbowo

Prawdą jest, że całoroczne podróże służbowe są zwykle postrzegane jako domena firm zarządzających nieruchomościami miejskimi, ale przy odrobinie zachęty gospodarze w sąsiedztwie miasta mogą również przyciągać gości korporacyjnych. Oprócz podkreślania bliskości swoich ofert do głównych centrów konferencyjnych, wyszczególniając, czy są one w odległości krótkiej przejażdżki autobusem lub pociągiem, możesz aktywnie kontaktować się z pobliskimi firmami. Mogą one potrzebować gościć partnerów lub inwestorów i oferować im swoje nieruchomości po obniżonych cenach. Możesz również skorzystać z rosnącego trendu „bleisure”, w którym podróżni łączą interesy z przyjemnością, zaznaczając w opisie oferty, że Twoja nieruchomość oferuje to, co najlepsze z obu światów. Należy podkreślić, iż ponad połowa podróży służbowych odbytych w ciągu ostatniego roku kwalifikuje się jako czas wolny.

  1. Wykorzystaj sytuację pandemiczną

Jedną z zaskakujących korzyści, które wyłoniły się z COVID-19, była demonstracja, że ​pracownicy mogą z powodzeniem pracować z odległych lokalizacji, co dało ludziom znacznie większą swobodę w wyborze miejsca zamieszkania, ponieważ nie muszą już mieszkać w pobliżu ich miejsca pracy. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z tej możliwości i poszukuje nowych miejsc, w których można by się zakorzenić, firmy zarządzające wynajmem wakacyjnym mogą oferować swoje nieruchomości jako sposób na przetestowanie nowych lokalizacji. Docieraj do tego rynku, promując swoje oferty na stronach z nieruchomościami lub w grupach społecznościowych na Facebooku i aktualizując opisy swoich nieruchomości, aby zawierały wzmiankę o odpowiednich okolicach.

  1. Oferuj kupony powracającym gościom

Każda rezerwacja to niepowtarzalna okazja do stworzenia stałego klienta. Po dołożeniu wszelkich starań, aby zachwycić gości i wywrzeć na nich trwałe pozytywne wrażenie, pamiętaj o zapisaniu ich danych kontaktowych, aby pozostać w kontakcie jeszcze długo po dokonaniu zakupu i skorzystać z ekskluzywnych promocji. Wśród nich powinny znaleźć się atrakcyjne oferty na terminy wypadające poza sezonem. Dzięki połączeniu doskonałych doświadczeń gości i stawek, którym trudno się oprzeć, możesz zasiać nasiona spontanicznych weekendowych wycieczek w porze roku, kiedy ludzie mogą być mniej skłonni do wakacji.

  1. Dostosuj stawki

Mówiąc o cenach, którym trudno się oprzeć, pewnym sposobem na przyciągnięcie gości poza sezonem jest oferowanie bezkonkurencyjnych stawek, o których podróżni wiedzą, że nigdy nie zobaczą podczas bardziej popularnych miesięcy podróży. Skorzystaj z wyrafinowanych strategii cenowych lub dedykowanego narzędzia do zarządzania przychodami, aby zapewnić, że Twoje ceny dokładnie odzwierciedlają popyt oraz są podnoszone i obniżane w celu optymalizacji zarówno przychodów, jak i obłożenia przez cały rok.

  1. Regularnie edytuj swoje oferty

Każdy sezon przynosi nowe powody do podróżowania i ważne jest, aby monitorować te powody i odpowiednio aktualizować swoje oferty. Jeśli na przykład zbliża się wydarzenie lokalne, zechcesz zanotować w opisie bliskość do obiektu, aby potencjalni goście szukający miejsc na pobyt w pobliżu tego wydarzenia mogli znaleźć Twoje oferty. Regularnie dostosowuj tytuły i opisy ofert, aby przedstawiać je jako idealne miejsca na pobyt dla podróżnych, którzy chcą przez cały rok uczestniczyć w pobliskich wydarzeniach.

  1. Uczyń swoje nieruchomości miejscem docelowym

Kolejnym nieoczekiwanym efektem ubocznym COVID-19 jest zamiana zwykłego wynajmu w miejsce docelowego przeznaczenia. Ponieważ zwykłe atrakcje są zamknięte dla publiczności a ludzie wciąż tęsknią za zmianą scenerii, firmy zarządzające nieruchomościami z atrakcyjnymi funkcjami i udogodnieniami w domu odniosły sukces w przyciąganiu gości. Wniosek z tego jest taki, że nawet podczas deszczowych lub chłodniejszych miesięcy gospodarze mogą przyciągać konsumentów, po prostu kładąc większy nacisk na ich atuty w domu a nie pobliskie atrakcje. Przekształć swoje oferty w najlepsze miejsca docelowe dzięki inteligentnym funkcjom i licznym opcjom rozrywki, takim jak subskrypcja Netflix, konsola do gier, stół bilardowy czy retro automat do gry w pinball.

Dzięki odpowiedniemu połączeniu powyższych taktyk menedżerowie wynajmu wakacyjnego mogą nadal zwiększać liczbę rezerwacji przez cały rok, co będzie warte inwestycji, gdy branża odzyska siły po pandemii i zwrotach z podróży w pełnym rozkwicie.