Jak stworzyć idealną książkę powitalną?

Ciepłe powitanie gościa może z pewnością wpłynie na Jego pozytywne pierwsze wrażenie. Jeśli jesteś gospodarzem możesz stworzyć idealną księgę powitalną dla wynajmowanego miejsca. Sprawienie, by Twoi goście poczuli się wyjątkowo, to bardzo ważna część całego pobytu. Umożliwia przekazanie wszystkich ważnych informacji dotyczących zameldowania, wymeldowania, dostępnych udogodnień, lokalnych atrakcji, instrukcji użytkowania nieruchomości, numerów alarmowych i wielu innych kwestii.

Dlaczego warto stworzyć księgę powitalną? Z jednej strony zapewniasz gościom poczucie komfortu, wyjątkowości i przede wszystkim ułatwiasz pobyt poprzez przekazanie cennych informacji bez wchodzenia w przestrzeń osobistą gości. Z drugiej strony zwiększasz swoje szanse na uzyskanie 5-gwiazdkowej recenzji a to może się wprost przełożyć na Twoje przyszłe obłożenie i zyskowność biznesu.

Przygotowując księgę powitalną musisz zadbać o każdą informację, którą podasz, ponieważ jest to szansa wywarcia pozytywnego pierwszego wrażenia na gościu. Poniżej znajdziesz niezbędne komponenty do stworzenia idealnej księgi powitalnej.

1) Dołącz spersonalizowaną notatkę powitalną.
Pierwszą i wyjątkową rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego gościa, jest dołączenie spersonalizowanej pisemnej notatki powitalnej. Ten sposób przedstawienia się gościowi w zdecydowanej większości przypadków wywrze na nim niezwykłe wrażenie. W notatce tej możesz dodatkowo zamieścić dane dotyczące:
– hasła Wi-Fi
– twoich danych kontaktowych
– informacji o parkingu
– wymaganym kodzie dostępu
– wytycznych dotyczących czystości, itp.

2) Instrukcje dotyczące zameldowania i wymeldowania.
Czasami gość może nie zapoznać się z godzinami zameldowania i wymeldowania oraz innymi instrukcji przed przybyciem. Dlatego powinieneś umieścić te informacje w księdze powitalnej, aby przypomnieć mu o odpowiednich informacjach, wskazówkach, aby uniknąć wszelkiego rodzaju nieporozumień.

3) Wzmianka o spisie treści.
Nie zapomnij o spisie treści na jednej z pierwszych stron księgi, aby udostępnić gościom odpowiednio zorganizowane informacje. Umożliwi to łatwy dostęp do konkretnych danych oczekiwanych przez gościa.

4) Podaj numery kontaktowe w nagłych wypadkach.
Podanie numerów kontaktowych do siebie i zarządcy nieruchomości na wypadek sytuacji awaryjnych jest bardzo ważne. Podaj również numery kontaktowe najbliższego komisariatu policji, szpitala i straży pożarnej w razie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków.

5) Zasady podczas pobytu.
W księdze umieść wszystkie reguły i zasady, których należy przestrzegać podczas pobytu w Twoim obiekcie. Może to być związane z zasadami parkowania, godzinami zameldowania i wymeldowania, godzinami nocnymi, hasłami Wi-Fi, ostrożnym korzystaniem z nieruchomości, zasadami dotyczącymi palenia, zasadami dotyczącymi zwierząt, zasadami wspólnoty, itp.

6) Instrukcje obsługi.
Możesz wspomnieć o instrukcjach korzystania z wyposażenia obiektu, takich jak telewizor, pralka i suszarka, wanna z hydromasażem, urządzenia kuchenne, kominek, garaż, itp.. Pozwoli to na właściwe korzystanie z oferowanych udogodnień.

7) Rekomendacje pobliskich miejsc.
W oddzielnej sekcji księgi przygotuj listę polecanych miejsc, takich jak kluby, bary, centra handlowe, restauracje, atrakcje turystyczne. Z uwagi, że goście mogą nie znać okolicy, te rekomendacje z pewnością sprawią, że ich pobyt będzie wyjątkowy.

8) Informacje dotyczące transportu.
Twoi goście mogą odwiedzać to miejsce po raz pierwszy, więc nie przegap tej części, aby wspomnieć o lokalnych środkach transportu (autobusy, pociągi, tramwaje), ponieważ pomoże im to bezpiecznie i bezproblemowo podróżować.

Stosując powyższe wskazówki będziesz w stanie przygotować kompletną i wyjątkową księgę powitalną dla swoich gości, aby ich wizyta była bezpieczna, wygodna i bezproblemowa.