Wyposażenie dla zapominalskich gości

Mieszkanie: posprzątane. Pościel: zmieniona. Wspaniały widok: zapewniony. Klucze: przekazane … ufff … wydaje się, że gość będzie zadowolony . Po wejściu do mieszkania gość słyszy znajome bzyczenie telefonu … bateria pokazuje 10%. Zaczyna się nerwowe przeszukiwanie bagaży. Moment prawdy. Ładowarka została w domu. Gość potrzebuje dużo, aby spędzić wspaniałe wakacje, ale nie trzeba wiele, by stały się koszmarem. Brak niezbędnych przedmiotów może sprawić, iż podróż od relaksu do frustracji zajmie zaledwie kilka sekund.

Oto, jak możesz pomóc swoim gościom w zapewnieniu najczęściej zapominanych rzeczy:

Czasami, gdy ktoś jest podekscytowany swoją podróżą, zapomina o spakowaniu rzeczy, które musi zabrać na wycieczkę. Przygotowaliśmy listę kontrolną najczęściej zapominanych przedmiotów podróżniczych, które możesz zapewnić swoim gościom. Te małe gesty z pewnością podniosą ich satysfakcję z pobytu a Tobie umożliwią otrzymanie 5 gwiazdek.

  1. Przybory toaletowe

Zaaranżuj zestaw kosmetyków zawierający co najmniej niektóre z następujących elementów: szczoteczka do zębów, pasta do zębów, nici dentystyczne, szampon do włosów, żel do mycia, mydło, dezodorant, maszynki do golenia, balsam do ciała, płyn do demakijażu, obcinacz do paznokci, zmywacz do paznokci, płyn do mycia twarzy, grzebień, lakier do włosów czy gumki do włosów. Te małe przedmioty będą miały ogromny wpływ na pobyt Twojego gościa, który z pewnością je doceni.

  1. Elektronika użytkowa

Po tej ostatniej liście możesz pomyśleć, że Twoja łazienka jest w pełni wyposażona, ale żadna łazienka nie jest kompletna, dopóki nie zostanie wyposażona w suszarkę. Ten prosty, przypominający hotel akcent przeniesie Twój wynajem na wyższy poziom.

Jeśli chodzi o elektronikę, przygotuj kilka adapterów podróżnych dla gości przybywających z zagranicy. I zawsze miej do dyspozycji ładowarki do telefonów.

  1. Wyposażenie sezonowe

W zależności od lokalizacji, klimatu i pory roku Twoi goście mogą nie być wyposażeni w niezbędny sprzęt. Jeśli jesteś w miejscu, w którym panuje deszcz, włóż do szafy kilka jednorazowych płaszczy przeciwdeszczowych i jeden lub dwa parasole. Jeśli jesteś w ciepłym miejscu lub obiekt ma odkryty basen, zapewnij parę klapek a gdy już przy tym jesteśmy, także krem lub olejek z filtrem przeciwsłonecznym.

  1. Biblia turystyczna

Brzmi to głupio, ale czasami Twoi goście są tak podekscytowani podróżą, że przeoczają istotny jakim jest plecak. Możesz wykorzystać tę okazję do promowania swojej firmy zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami, drukując swoje logo na sznurku lub torbie.

Dla gości z zagranicy miło byłoby dostarczyć mapę. Tak, wszyscy korzystają z Google Maps w swoim telefonie, ale zagraniczni podróżni mogą nie mieć działającej karty SIM w Twojej lokalizacji. Czy pamiętasz stare dobre czasy zaznaczania miejsc na papierowej mapie? Umieść też kilka długopisów – mogą się przydać.

  1. Materiały do ​​czytania

Prywatność jest jednym z największych uroków wynajmu wakacyjnego nad hotelem. Ponieważ w holu nie ma przypadkowych osób, z którymi można by się spotykać, jest to dobry czas na relaks przy dobrej książce. Zapełnij więc mini-biblioteczkę kilkoma bestsellerami lub własnymi ulubionymi pozycjami.

Książka jest jednak bezużyteczna, jeśli nie możesz jej przeczytać. Najlepiej, aby na półce znalazły się książki w rodzimym języku jak i w minimalnym zakresie – w języku angielskim lub innym. Sam doskonale wiesz gości z jakiego zakątka świata masz najwięcej.

  1. Na wakacjach każda godzina to „happy hour”

Odprężający weekend zawsze obejmuje kieliszek lub dwa wina. Twoi goście prawdopodobnie pamiętali, by zapakować butelkę wina, którą oszczędzali na specjalną okazję, ale nawet nie myśleli o konieczności zabrania ze sobą korkociągu. Większość zapominanych przedmiotów podróżniczych jest niewielkich rozmiarów, dlatego ten element mógł zostać przeoczony. Dobrze, jak im ją zapewnisz. Warto przy tym zapewnić kieliszki.

Na wakacjach nikt nie jest osądzany za spanie po południu. Jeśli Twoi goście chcą spać, możesz powstrzymać słońce przed budzeniem ich. Nie, nie musisz dzwonić do NASA. Wystarczy, że na stoliku nocnym umieścisz opaskę na oczy i zatyczki do uszu. Jest to najbardziej oczywista rzecz, o której często się zapomina, ponieważ w domu Twoi goście prawdopodobnie ich nie używają.

  1. Pierwsza pomoc

To jedna z tych rzeczy, która powinna stać się obowiązkowym wyposażeniem każdego apartamentu. Prawdopodobnie żaden gość lub nieliczni mają przy sobie zestaw małego ratownika, w którym znajduje się bandaż, nożyczki, plastry, wodę utlenioną, gumowe rękawiczki czy środki przeciwbólowe. Lepiej dmuchać na zimne i umieścić taką apteczkę w widocznym miejscu.

  1. Pranie i prasowanie

Twój gość prawdopodobnie starannie spakował ubrania na planowane okazje. Niestety po kilku godzinach po wyjęciu z torby nie wyglądają już tak nieskazitelnie. Dlatego ważne, aby zapewnić żelazko i deskę do prasowania, aby usunąć te zagniecenia. Warto także zapewnić mały zestaw do szycia czy pisak do usuwania plam – tak na wszelki wypadek. Możesz także zostawić kupon zniżkowy do pobliskiej pralni.

To nie czarna magia

Być może zauważyłeś już wspólny motyw – najczęściej zapominane rzeczy są zarówno bardzo przydatne jak i stosunkowo małe. Więc widzisz, nie potrzeba wiele, aby uratować wakacje swoich gości. Jednym z największych wyzwań zarządców nieruchomości jest maksymalne zadowolenia gości. Zapewniając w/w przedmioty 50% sukcesu mamy w kieszeni a stąd krótka droga do 5-gwiazdkowej recenzji.